Dibër/ Rrahu gruan dhe djalin dhe i kërcënoi se do i vriste, vihet në pranga 46-vjeçari

Dibër/ Rrahu gruan dhe djalin dhe i kërcënoi se do i vriste, vihet në pranga 46-vjeçari

Arma e gjahut

Një 46-vjeçar është vënë në pranga nga policia Dibër, pasi ushtroi dhunë dhe kërcënoi bashkëshorten dhe djalin e tyre të mitur se do ti vriste me armë gjahu.

Njoftohet se 46-vjeçari Haxhi Shtjefni nga fshati Trepç, Dibër, për motive xhelozie ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes dhe djalit të tyre 17-vjeçar, duke u shkaktuar dëmtime fizike, si dhe i ka kërcënuar se do i vrasë që të dy.

Me të marrë informacion për konfliktin, uniformat blu kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë të mundur parandalimin e një ngjarje e mundshme kriminale në familje.

Për pasojë është arrestuar menjëherë 46-vjeçari të cilit iu sekuestrua edhe arma e gjahut çifte me të cilen kanosi familjarët.

Materialet procedurale për këtë rast i kaluan Prokurorisë Dibër për veprime të mëtejshme.

 

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol