Fëmija i parë për 2023-in është shqiptar në këtë qytet italian, ja emri i veçantë që i kanë vendosur prindërit

Fëmija i parë për 2023-in është shqiptar në këtë qytet italian, ja emri i veçantë që i kanë vendosur prindërit

Çifti shqiptar dhe vajza e tyre Sole, Empoli, Itali

ITALI- Një ‘Diell’ vjen në jetë në familjen shqiptare në Itali në natën e ndërrimit të viteve.

Pikërisht me këtë emër, Sole, vendosën ta pagëzojnë vajzën e tyre çifti shqiptar në Empoli, duke qenë  dhe foshnja e parë e lindur për 2023-in në qytetin italian.

Sole, e lindur në spitalin San Giuseppe në Empoli peshon 3 kilogramë e 650 gram dhe ka lindur në orën 2:10 të datës 1 janar.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • A. N.: 02/01/2023 14:57

  Perendimoret jane race ne zhdukje e siper. Vetem te huajt riprodhohen.

  Përgjigju
  • gjinaj mire: 04/01/2023 21:24

   Guarda lato positivo,avrai una pensione ????

 • filani: 02/01/2023 14:31

  Ne 2018, foshnja e pare e lindur ne Milano ishte shqiptare.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Murali i Messit në konviktin e studentëve në Tiranë, media e huaj AP: Lumturohen shqiptarët

Murali i Messit në konviktin e studentëve në Tiranë, media e huaj AP: Lumturohen shqiptarët