Digjet një makinë në Korçë, flet pronari: S’kam konflikte, dyshoj t'a kenë bërë prej konkurrencës! Video eksklusive kur autori i vë flakën

KORÇË- Një makinë tip 'Furgon' është djegur në Korçë, në pronësi të Renato Torollarit. Makina ishte parkuar para banesës në lagjen nr 17, ndërsa grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Furgoni përdorej për transport udhëtarësh dhe i përkiste firmës ‘Morava 93’. Pronari thotë se nuk ka pasur ndonjë konflikt apo problem. Ai thotë se mund t’ja kenë djegur për shkak të konkurencës.

‘E gjitha kjo si pasojë e konkurencës së punës. Jemi munduar që  ta shmangim, por ishte e pamundur.’- u shpreh Renato Torollari.

Report Tv ka siguruar pamjet ekskluzive nga kamerat e sigurisë, të momentit, kur autori i vë flakën furgonit të Renato Torollarit në Korçë. Siç shihet nga pamjet autori afrohet qetësisht me një bidon në dorë dhe e spërkat pjesën e jashtme të furgonit me benzin e më pas i vë flakën. Ndërkohë policia ka ndaluar një person.

‘Më datë 26.09.2022, rreth orës 03:00, në lagjen nr. 17, Korçë, ka rënë zjarr në mjetin tip furgon në pronësi të shtetasit R. T., banues në Korçë, i cili ishte i parkuar në afërsi të banesës. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.’- njofton policia.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 09:41
Video ekskluzive, ja momenti kur autori i vë flakën furgonit në Korçë

 

Report Tv ka siguruar pamjet ekskluzive nga kamerat e sigurisë, të momentit, kur autori i vë flakën furgonit të Renato Torollarit në Korçë. Siç shihet nga pamjet autori afrohet qetësisht me një bidon në dorë dhe e spërkat pjesën e jashtme të furgonit me benzin e më pas i vë flakën.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto