Dinamo fiton derbin me Tiranën në Kupë, bardheblutë pësojnë humbjen e parë sezonale

Supersfida e Kupës së Shqipërisë Dinamo-Tirana, që ishte ndeshja e parë për fazën e 1/8, është mbyllur me fitoren e pastër 2-0 të dinamovitëve.

Në Air Albania të dy golat u realizuan në pjesën e parë, fillimisht Ibrahimi realizoi me penallti, ndërsa më pas dërgoi topin në rrjetë Skuka. Për Tiranën kjo ishte humbja e parë sezonale pavarësisht se erdhi në kupë.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit