Dinamo largon trajnerin Mehmeti pas vetëm 9 ndeshjeve në stol! E zëvendëson një italian

Dinamo largon trajnerin Mehmeti pas vetëm 9 ndeshjeve në stol! E zëvendëson një italian

Dritan Mehmeti

Dritan Mehmeti nuk është më trajneri i Dinamos në Superligë. 43-vjeçari mori drejtimin e skuardës më 27 shkurt 2023 në Kategorinë e Parë dhe me vetëm nëntë ndeshje në drejtim largohet nga ekipi. Me planin e ri dhe reformimin e klubit, posti i trajnerit pritet t'i besohet italianit Luigi di Biagio.

Presidenti Ardian Bardhi nuk do jetë i vetmi investitor në klub, teksa sponsor do jetë edhe kompania që do ndërtojë portin e Durrësit. Veç ndërrimit të emrit në Dinamo City dhe rikthimit të stemës së vjetër, Blutë do bashkëpunojnë edhe me Manchester City-n.

Reformimi ka prekur të parin trajnerin Dritan Mehmeti, teksa kryeqytetasi ia doli të ngjisë ekipin në Superligë edhe pse e mori ekipin në një fazë jo të mirë sezonin e fundit.  Mehmeti ka qendë edhe më herët trajner te Dinamo në sezonet 2013-2015, ndërsa prej 2018 ishte pjesë e Partizanit, edhe në rolin e trajnerit të parë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten