Distria Krasniqi kampione e Evropës në xhudo

Distria Krasniqi kampione e Evropës në xhudo

Distria Krasniqi

KROACI - Distria Krasniqi është shpallur kampione e Evropës në xhudo në kategorinë deri në 52 kilogramë, në Kampionatit Evropian të Xhudos i cili po mbahet në Zagreb.

Kampionia olimpike e Kosovës në finale mposhti xhudisten italiane, Odette Giuffrida. Krasniqi pati performancë fantastike, duke i fituar të gjitha përballjet e saja.

Ecuria - Krasniqi eliminoi kroaten Ana Viktorija në çerekfinale për të qenë në mesin e katër më të mirave evropiane në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Xhudistja pejane në gjysmëfinale mposhti spanjollen Ariane Toro Soler për të siguruar medaljen e argjendtë, por që siguroi të artën në finale.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria