Dita e 20 e grevës, gratë naftëtare në gjendje të rënduar: Shpresa se do marrim lekët na ka mbajtur gjallë! S'e pranojmë heshtjen e Ramës

Në ditën e 20-të të grevës së urisë gjendja shëndetësore e grave naftëtare sa vjen e rëndohet.

Infermieret prej 3 ditesh nuk kanë shkuar për shkak të pandemisë, kësisoj gratë po i shërbejne vetë njëra-tjetrës.

Gratë në mbështetje të grevisteve janë shprehur se heshtjen e kryeministrit Edi Rama nuk e pranojnë por as nga kauza e tyre nuk tërhiqen.

Ata duan 21 rrogat e prapambetura dhe rifillimin e punës.

"Tmerr i vërtet, kur thua ti dita e 20, unë them 20 ditë që i kam kthyer krahët shtëpisë për çfarë ia ktheva për kauzën bukën e gojës. Të gjithë e dinë që ne jemi këtu për bukë dhe jo për parti,  dua të punoj të ushqej fëmijët. Kjo shpresa më ka mbajtur gjallë që lekët ju naftëtarët do ti merrni. Por si kemi marrë akoma. duam bukën  e fëmijëve. Zoti kryeministër ti japë zgjidhje sa më parë. Ne skemi asnjë të ardhur", tha njëra prej tyre.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Qytetari: 04/11/2020 17:41

  Jam Kush Jam Jam plotesisht dakott me arsyetin Tuaj te mencur Ai qe ben veprime te padrejta kundra popullit tju pergjigjet dhe personat ne fjale Tamom duhet te dine se kujt ti drejtojen per hallin e pesuar Ultimatume ne hava skaQingj bute pi dy nana ? Po pastaj 20 dite pa pi uje dhe pa honger nuk Jetohet?Mbydheni greven takoni shtetin shikoni Zgjidhjen qe do merni Po ju pelqeu mire Sju pelqeu aty e keni dhomen Futuni prap ne greve eshte e drejta juaj ne Demokraci per Greve I Thirni mendj

  Përgjigju
 • JamKushJam: 04/11/2020 16:27

  Pse ja kerkojne Rames, kur shitjet i beri Berisha??? KUSH E SHITI PRONEN SHTETERORE TE PRIVATI???????????????? Te shes vilen Berisha dhe ti ndihmoj!!!!! Ose te shes Meta vilen dhe ti paguaj keto gra per te cilen iu ca hunda!!!!! Jo more, ti bej komshiu im llogjet edhe ti paguaj un shpi te re atij se e humbi ne bingo..... ik moj mbushuni!!!! Koka ben, koka peson!!!!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë