Dita e Çlirimit, homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit në Fier e Lushnjë

 

Dita Çlirimit festohet edhe në qytetin e Lushnjës dhe Fierit. Në këtë ditë të shënuar për kombin respekti shkon për ata që dhanë jetën për çlirimin e vendit.

Qytetarë, veteranë dhe pasardhës të tyre, deputetë dhe përfaqësues të pushtetit vendor, kanë bërë homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit në Lushnje dhe Fier ku kanë vendosur buqeta në monumentin kushtuar të rënëve për liri.

Në përkujtim të kësaj dite të shënuar nga autoritetet vendore në Fier, deputetë të PS, familje te dëshmorëve, nxënës shkollash dhe qytetar kanë zhvilluar homazhe ne varrezat e Dëshmorëve të rrethit Fier.


Lajmi kryesor:

Sot 79-vjetori i Çlirimit, bashkitë e majta homazhe në Varrezat e Dëshmorëve! Nuk mungojnë ithtarët e Enver Hoxhës


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku