Policia ndryshe nga herët e tjera, ndalon për të dhuruar lule për gratë e vajzat (VIDEO)

Policët e Vlorës kanë bërë një gjest shumë të veçantë ditën e sotme, Ditën ndërkombëtare të Gruas.

Në shumicën e rasteve ata i ndalojnë të tjerët kur thyejnë një rregull, por kësaj rradhe kanë shpërndarë lule në rrugë për gratë dhe vajzat.

Këtë të dielë policët kanë shperndarë karafila të kuq, meqe lulet janë simbol i paqes dhe mirësisë në të gjithë botën.

Kjo ka sjellë lumturi për shumë gra dhe vajza të qytetit të Vlorës.

1583671683_policetputhjelule.jpg


Lajmi kryesor:

8 Marsi festë dhe protestë, gjesti i veçantë i policisë në Vlorë! Rama 'thumbon' paraardhësit, Meta: Gratë s'duhet të keqpërdoren nga politika


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika