Ditën që Meta do paraqitet në SPAK, poshtë ballkonit të tij nuk do ketë asnjë njeri

Ditën që Meta do paraqitet në SPAK, poshtë ballkonit të tij nuk do ketë asnjë njeri

Ilir Meta

Ilir Meta është politikani i vetëm i tranzicionit shqiptar që është kapur me bllok në dorë, me zë dhe figurë, duke kërkuar pjesën e tij prej 7%, në një aferë të madhe korruptive.

Njeriu me bllok në dorë, që sot del e sulmon kreun e PD-së, Lulzim Basha, është i njëjti që sulmonte nga foltorja e Parlamentit Sali Berishën dhe familjen e tij, ndërsa sot i qëndron në krah si aleat dhe bën ironi me të parin.

Është i njëjti që sulmonte Edi Ramën dhe në 2013, pasi përdori pushtetin e demokratëve, i çoi votat te Rama, duke bërë në kurriz të demokratëve dhe shqiptarëve ndryshimet e njëanshme të Reformës Territoriale etj.

Ilir Meta është politikani që partia e të cilit është treguar më agresive dhe më e dhunshme me demokratët gjatë kohës që ai ka qenë në qeverisje, duke e shpërdoruar dhe shkallmuar administratën shtetërore, sipas parimit “merr nga dhitë e bëj zabitë, mjafton që të jesh me LSI-në”.

Ilir Meta është politikani i fundit në Shqipëri që mund të akuzojë të tjerët për pazare, sepse pazari i tij më i madh është keqpërdorimi i pushtetit të PD-së në interesin e tij korruptiv dhe të Edi Ramës, siç u dëshmua për vite me radhë.

I frikësuar nga SPAK-u dhe nga drejtësia, ai nuk e ka problem të mohojë bashkëshorten, fëmijët apo njerëz të tjerë të afërt, mjafton që në fund t’ia hedhë pa lagur. Ashtu siç ka bërë vazhdimisht në daljet e fundit.

Pavarësisht se ka marrë malet dhe pataks çdo mëngjes njerëzit nga majat e hekurave, prokurorët e SPAK-ut janë duke e kopsitur dosjen e tij.

Koha kur Prokurori i Përgjithësh i shkonte në zyrë dhe i qante hallet se si do t’ia bënin me ata që e kanë akuzuar, ka marrë fund një herë dhe përgjithmonë.

Njerëzit presin që Meta të paraqitet përpara drejtësisë.

Në dallim nga aleati Berisha, ditën që do të ndodhë një gjë e tillë, poshtë ballkonit të tij nuk do ketë asnjë njeri.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Veliaj pret Presidentin dhe Sekretarin e Federatës Ndërkombëtare të Motoçiklizmit: Koha për një pistë për sportet e Motocross-it në Tiranë

Veliaj pret Presidentin dhe Sekretarin e Federatës Ndërkombëtare të Motoçiklizmit: Koha për një pistë për sportet e Motocross-it në Tiranë