Djali i filantropit amerikan Soros viziton Bunk’Art: Ndër muzetë më magjepsës që kam qenë, duhet ta shihni

Bunk'Art 1

Bunk’Art 1 prej më shumë se 4 vitesh dhe Bunk’Art 2 janë shndërruar tashmë në epiqendrën e turistëve të huaj që vizitojnë kryeqytetin. Një nga vizitorët e huaj ka qenë edhe djali i filantropit amerikan George Soros, Alexander. Ai ka ndarë së fundmi me ndjekësit e tij në Twitter foto nga vizita në Bunk’Art 1, ish-bunkerin antiatomik të Diktaturës që ndodhet pranë teleferikut, ndërsa shkruan se është ndër muzetë më magjepsës që ka parë.

“Vizita ime në një nga muzeumet më magjepsëse që unë kam qenë. Një vend që gjithkush që interesohet për artin dhe historinë duhet ta shohë” ,-shkruan  në Twitter Alexander Soros, postim që është rishpërndarë më pas edhe nga kreu i bashkisë Tiranë, Veliaj.

 

Tweet i Alexander Soros

a.ca.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shkodra hap çerdhet e kopshtet më 5 qershor, bashkia: Do furnizohemi me materiale