‘Djalli’ shqiptar i drogës flet 'pa doreza': Furnizoj të gjithë Britaninë e Madhe me kanabis, kush guxon të më tradhtojë e ka keq punën

Selamet Mehmetaj

I njohur si “djalli”, i riu shqiptar Selamet Mehmetaj, me një qetësi karakteristike, ka treguar “pa doreza” të fshehtat e tregtisë së drogës në Londër dhe anën më të errët të saj.

Një “baron ndryshe droge”, 28-vjeçari shqiptar promovon dhe lidhet me klientët e tij përmes Instagramit me emrin “gjaku shqiptar”, nga ku edhe poston video për të treguar fabrikën e tij të kanabisit dhe llojet e disponueshme.

I riu i cili qarkullon në rrugët e Londrës me një Benz, i cili kushton 50 mijë paund pa targa, shpjegon se si çdo muaj ai furnizon tregtarët në të gjithë Britaninë e Madhe me 2,500 bimë kanabis dhe mbledh sytha për t'i shitur.

Duke u “rrëfyer” për Daily Mail, ai e bëri të qartë se çfarë i ndodh atyre që guxojnë ta tradhtojnë në punën e tij, duke treguar me vetëbesim se njëherë i ka prerë gishtat një klienti i cili nuk e paguante, dhe se i mori paratë përpara se t’i priste një këmbë.

Instagrami e fshiu si llogari “gjaku shqiptar” pasi u kontaktua nga Daily Mail.

Por ndërsa faqja ishte ende aktive, gazetarët e fshehtë të Mail-it kanë marrë rolin e klientit dhe e kanë kontaktuar përmes Instagramit.

Mehmetaj i ka takuar pranë shtëpisë së tij në Palmers Green.

Po çfarë ndodhi gjatë takimit?

Ai tregoi se si ka shmangur një akuzë të ngritur ndaj tij për armëmbajtje pa leje, pavarësisht se policia i ka gjetur një armë ruse, të cilën e kishte futur kontrabandë nga Shqipëria dhe e kishte fshehur në makinën e tij, duke sqaruar se së bashku me avokatin kanë shpikur një historik për ta kamufluar.

Veç kësaj ai i ka treguar se si i shpenzoi paratë nga biznesi i tij i paligjshëm për një mënyrë jetese "të shthurur" duke përfshirë një Mercedes-Benz CLA AMG prej 50,000 paund.

Mehmetaj me origjinë nga Tropoja, ka zhvilluar një perandori të lulëzuar droge në Mbretërinë e Bashkuar dhe një faqe në mediat sociale për ta promovuar atë.

"Kam njerëz që marrin çdo muaj nga unë për magazinat e tyre.", tha ai gjatë intervistës.

Ky është artikulli i dedikuar “djallit”, shqiptarit që furnizon me kanabis të gjithë Britaninë e Madhe.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ervis: 26/10/2021 16:55

  O JUGU ka.....qe ke komentu oer veriu njerez si puna jote duhen var ne litar o biri i nje qeni dhe nje bushtre qe te paska lindur ty kush je ti qe nxit konflikte ver-jug o sahan lepires sa rri e komentonshko puno o pis njeriu shko mbet gjalle per vete mos u mer me tjeret kuptove veriu ka qene i beses e i beses do jet gjithmone o funderrine nese je aq sa dukesh dil real ktu dhe shiko pastaj respekte ksaj gazete por mos i publikoni kkmente te tilla si i ktij mbeturine flm

  Përgjigju
  • O ervis: 26/10/2021 22:53

   Un jam biri i nje puntori, babai me ka mesuar te fitoj lekun me djers, babai im nuk esht pelivan, babai im po ta marri vesh qe un rri si klyshet e veriut 3 muaj neper shpia duke urinuar neper bidona me ben lanet, besen tregoje diku tjeter se jeni krahina me parazite qe mund te egzistoj,e shisni bythen per tallava dhe per nje targ private, ju ka dalur boja qe para 100 vjeteve juve

 • Populli: 26/10/2021 12:41

  Ne mes te londres per qejf me plako.. perralla me mbret

  Përgjigju
 • Pellazgu: 26/10/2021 03:04

  Ende jashte eshte ky me gjithe keto qe ka thene, ky paska dhene intervisten sikur me qene, reper.

  Përgjigju
 • Ehuuu: 26/10/2021 02:56

  Boll i bat te famshem kto spiunat.

  Përgjigju
 • Iris: 26/10/2021 02:38

  Armen t'a <<kamufloi>> me nje histori avokati;te shohim ne se do te jete i zoti te te <<kamufloje>> dhe idiotesine e gomarellekun qe te buron nga cdo pore,o veshegjate droge.

  Përgjigju
 • Aucuni: 26/10/2021 00:42

  S m tradhto njeri thot se s ja man. Goja modhe e pordha modhe gris brekt e reja , ja fut vetes kur s t rri goja. Prite n burg lajmin e rradhes

  Përgjigju
 • Shoku: 25/10/2021 23:53

  Ca llumi qe ne fytyre duket ky qe nuk di te numeroj as leket e jo me te shesi,ate pistoleten qe mba ne dore lodre do ta fusin ne B atyre qe do I presesh gishtat ti besprem Tropoje Instagrami.

  Përgjigju
 • Trnakop Kacija: 25/10/2021 23:50

  Ku çub shkoj per lesh - brenda vitit do marr nja 10-15 vite “pushim” e do thith aty brenda çibuka te zi.

  Përgjigju
 • Emigrant në britani: 25/10/2021 19:14

  Keto jan llumi ketu .. shumica e shqiptarve ketu punojn me pune te dershme dhe jetojn mir shum. Shqiptare kan bisnese e vet ketu dhe punojn. Nje pakice e vogel jon qe meren me naj pun te piste.

  Përgjigju
 • Tironci: 25/10/2021 19:03

  Ky do jete ndonje nga ato qe punonjne ne lavazhet e Londres

  Përgjigju
 • injorant: 25/10/2021 18:33

  keta jane njerez legena qe na kane bere gjemen ne te tjereve qe punojme dhe jetojme ne menyre te ndershme. Legena uroj qe te bini te gjithe ne burg. Rrace e keqe

  Përgjigju
  • Papi: 27/10/2021 00:19

   Faktikisht ketu ne Itali, historikisht dihet, qe disa verior kan nxjerr ne rruge grat e kushurirat e tyre....po meret vesh ndoshta jane gojethena. Rroft Salih Birisha✌✌✌

  • Mamloki: 26/10/2021 19:27

   Di ndonje rast konkret per kte te trafikut? Sepse un di qe babai atje ne veri perdhunonte cupen cdo dit e ke tek fik fare ,njoh edhe maloke qe kan femij me zezak,enverin nuk e njoh o klyshi saliut

  • @tropojani: 26/10/2021 13:47

   Kush te tha ty nje here qe jam nga jugu? Po sikur te jem edhe une nga Tropoja? Apo nuk ka Tropojane qe shkruajne gjuhen shqipe ne menyre te paster dhe nuk adhurojme keta plehrat qe merren me pislloqe? Vendosi gishtin kokes, se nje kriminel nuk shahet per orgjinen por per ate qe ben. Kur shkruaj rrace e keqe e shkruaj pikerisht se jam nga Tropoja. Meqe qenke dhe ti tropojan, mund edhe te takohemi dhe te shikojme situaten e sat’eme dhe tat’motre (edhe pse ato te shkretat nuk kane faj per derrin qe kane pasur per pjese ne familje dmth ty)!

  • tropojani: 25/10/2021 21:28

   o ti jugu tpakten skena trafiku motrat e kusherirat per prostitua neper europ o klysh i enverit

  • Jugu: 25/10/2021 19:00

   Kan punuar edhe punojn ne angli me hashish qe para 15 vjetesh,Vlonjatet, Fieraket, Tepelensit, Tiransit, Peqinsit dhe Elbasanlit po ndertojn qytete me ato lek ,sa filluan maloket direkt ne insagram me keq se romunet rehe pse kan nje paraqitje me ata me bluze me shkelqim e me varse e ora si gabel, njerzit me te pabes e me tinzar jan kta te veriut

 • Sondazhi i ditës:

  Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

COVID-19 dhe varianti Omicron, Ministri gjerman i Shëndetësisë: Të pavaksinuarit të izolohen