Do bëni bashkim familjar në Gjermani? Ambasada në Tiranë: Ja mundësitë e reja nga 1 janari 2022

Do bëni bashkim familjar në Gjermani? Ambasada në Tiranë: Ja mundësitë e reja nga 1 janari 2022

Ambasada gjermane në Tiranë

Ambasada gjermane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me vizat. Përmes një postimi në rrjete sociale, ambasada bën me dije se do të ketë një kategori të re regjistrimi në sistemin e takimeve nga data 1 janar 2022.

Aplikuesit që synojnë bashkim familjar me bashkeshortët ose femijët gjermanë dhe europianë mund të lënë një takim më të shpejtë.

“Sektori i Vizave informon se duke filluar nga ❗01.01.2022 ❗ do të ketë një kategori të re regjistrimi në sistemin e takimeve. Kategoria "Bashkim familjar me shtetas gjerman dhe europian“ u mundëson aplikuesve që synojnë bashkim familjar me bashkeshortët ose femijët gjermanë dhe europianë lënien e nje takimi më të shpejtë”, shkruan ambasada.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

SHBA/ Bisedime të tensionuara mbi ndihmën për Ukrainën dhe buxhetin

SHBA/ Bisedime të tensionuara mbi ndihmën për Ukrainën dhe buxhetin