Do ketë bashkëpunim me PDK? Kurti: Po flasim për një parti që dhe në opozitë ka pushtet për shkak të kapjes së shtetit

PDK është një vijë e kuqe për bashkëpunim për Albin Kurtin, i cili tha se kjo është një parti që edhe kur është ë opozitë ka pushtet pasi e ka kapur shtetin në çdo cep të saj.  

"Sa për krahë për krahë më ngadalë pasi bëhet fjalë për një parti që edhe kur del në opozitë nuk mund të jetë jashtë pushtetit pasi shteti i Kosovës vijon të jetë i kapur, PDK për herë të parë me mua ka filluar të ndjejë shijen e opozitarizmit në republikën e Kosovës. Me qeverisjen tonë kjo filloi të ndryshojë  duke pasur parasysh me kohën e shkurtër që ne kemi qeverisur, kemi qëndruar vetëm 51 ditë para se të na rrëzonin qeverinë më të përkrahur të Kosovës me mocionin e marsit", tha Kurti.


Lajmi kryesor:

Kurti në '5 pyetje nga Babaramo': Duhen zgjedhje të reja, vendimi i Kushtetueses, i papranueshëm! As taksë, as karantinë për të hyrë në Kosovë


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi i BE për të mos hapur kufijtë me Shqiperinë pas 1 korrikut?×

Lajmi i fundit

John

Shfaqja e turpshme në Bylis-Tirana: Ja foto që po bën xhiron e rrjetit dhe po njollos imazhin e futbollit shqiptar