Do korruptonin gjyqtarin me 5 mijë euro, GJKKO liron nga qelia avokatin Arben Lena

Do korruptonin gjyqtarin me 5 mijë euro, GJKKO liron nga qelia avokatin Arben Lena

Arben Lena

Gjykata e Posaçme ka liruar nga qelia avokatin e Korçës, Arben Lena, i arrestuar për korrupsion. Lena do të qëndrojë në masën e ‘arrestit shtëpiak’, deri në përfundim të hetimeve.

Ai u arrestua në janar të këtij viti me dyshimin se do të ndikonte në Gjykatën e Apelit të Korçës për lirimin e një të arrestuari për trafik klandestinësh.

Lena u arrestua më 27 janar, ndërsa akuzohet si pjesë e grupit të 5 personave që tentuan të korruptonin me 5 mijë euro gjyqtarët e Apelit të Korçës, për të liruar nga paraburgimi Bledar Kozici i arrestuar për trafikim refugjatësh.

Skema u godit më 26 dhjetor të vitit 2023, ku 3 persona u lanë në burg, 1 në arrest shtëpie dhe 1 tjetër në detyrim paraqitje. Sekserët Nikoll Hafesllarin dhe Nikoll Jeskun do të merrnin 5 mijë euro nga familjarja e të arrestuarit, Artiana Kozici, ndërsa në skemë sipas SPAK është e përfshirë edhe avokatja Dajana Kodra.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Xhavit: 09/05/2024 18:17

  Ky eshte nje nder njerezit me te zote dhe nuk ka nevoje te premtoje per ndikime tek gjyqtari. Ia futen se fliste shume nepe intervista.

  Përgjigju
 • sapa: 09/05/2024 17:56

  Kap dhe lira,kjo eshte drejtesia ne vendin e Derrave shqiperi!

  Përgjigju
  • Xhavit: 11/05/2024 21:46

   Drejtesi do kete kur te kapin prokurore dhe gjykatesa dhe ti fusin ne burg dhe sekuestrojne pasurite. Drejesi do kete kur te futet Velija ne burg.Jo meren me 5 milione leke te kalbura.

 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Do të gjeni forcën dhe energjinë për të ecur para...Çfarë thonë yjet për ju sot

Do të gjeni forcën dhe energjinë për të ecur para...Çfarë thonë yjet për ju sot