POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dogjën dhjetëra hektarë tokë, vihen nën hetim nga policia

Tre persona janë vënë nën hetim pasi dyshohet se janë autorë të zjarreve të rëna gjatë ditëve të fundit në qarkun e Fierit.

Sipas policisë shtetasi me iniciale K.S, 28 vjeç, është vënë nën hetim si autori i dyshuar i djegies së 35 rrënjëve ullinj në pronësi të shtetasit G.B. Shtetasi A.M, 56 vjeç, akuzohet se është autori i djegies së 7 hektarëve tokë dhe 30 rrënjëve ullinj në pronësi të shtetasit S.M.

Gjithashtu, është vënë në hetim  shtetasi A.K, 44 vjeç, banues në Ardenicë, pasi dyshohet se është autori i djegies së 10 rrënjëve ullinj shumëvjeçar, pronë e Manastirit të Ardenicës.

m.v.
Komento