Dokle ironizon politikën: Kush e fiton finalen e madhe të ‘Big Brother-it’, Basha apo Berisha? Ç’bëhet në 'shtëpinë e PD'?

Dokle ironizon politikën: Kush e fiton finalen e madhe të ‘Big Brother-it’, Basha apo Berisha? Ç’bëhet në 'shtëpinë e PD'?

Sali Berisha dhe Lulzim Basha

Ish-kryetari i Kuvendit, Namik Dokle ka ironizuar situatën në “shtëpinë e Partisë Demokratike”, duke e krahasuar atë me shtëpinë e “Big Brother-it”.

Ai ka thumbuar ngjarjet e fundit politike në vend, duke paralelizuar banorët e shtëpisë së njohur Ilir Shaqiri dhe Donald Veshaj me Sali Berishën dhe Lulzim Bashën. Po cili është Iliri dhe cili Donaldi?! Këtë ish-kryetari i Kuvendit e ka lënë një mister që do të zbulohet  “në finalen e madhe” që në jetën politike duket se do të jenë zgjedhjet e pjesshme vendore më 6 mars.

Dokle përmes tregimit të tij, kaloi mesazhin se pavarësisht përplasjeve dhe intrigave, nga loja e “Big Brother-it”nuk vuan askush, ndërsa nga ajo politike të gjithë.

“Poltikane dhe Big brotherësi

Një politikan i ditës takoi njërin nga “bigbradhërsat” që sapo kishte dalë nga loja, pa arritur dot në finale...

-Po ç’bëhet në atë “shtëpinë” tuaj?- u gërrduf politikani,- Një herë me Ilirin, pastaj kundër Ilirit; një herë me Donaldin, pastaj kundër!

Bigbradhërsi qeshi dhe pastaj ia ngjeshi:

-Euuu, kush po na flet!!! A nuk jeni ju politikanët një herë me Ilirin, pastaj kundër Ilirit, një herë me Berishën pastaj kundër tij, një herë me Lulin, pastaj kundër Lulit, një herë me Edin, pastaj kundër...?! Nga “loja ” jonë nuk vuan askush, nga e juaja të gjithë!”, shkruan ai.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)