Dosja Babale/ Shtyhet për herë të 8-të seanca në Apelin e Tiranës për Ervin Salianjin

Dosja Babale/ Shtyhet për herë të 8-të seanca në Apelin e Tiranës për Ervin Salianjin

Deputeti demokrat Ervin Salianji

Për të tetën herë radhazi është shtyrë seanca në Apel për deputetin demokrat Ervin Salianji. Edhe kësaj here shkak bëhet mungesa e trupës gjykuese.

Salianji u shpall fajtor për veprën penale 'kallëzim i rremë' në lidhje me çështjen "Babale" dhe u dënua me një vit burg nga gjykata e Shkallës së Parë. Në Apel e ka çuar çështjen dhe gazetari Jetmir Olldashi, i cili u dënua me 6 muaj burg të konvertuar në 100 orë shërbim komuniteti. Nëse Apeli do të konfirmojë vendimin e Shkallës së Parë atëherë deputeti Salianji, rrezikon burgun. 

Deputeti Ervin Salianji dhe gazetari Jetmir Olldashi u shpallën fajtorë nën akuzën e 'kallëzimit të rremë' lidhur me inskenimin e audio-përgjimit me qëllim përfshirjen e vëllait të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj në trafikun e drogës. Gjykata e shkallës së parë vendosi 1 vit burgim për ish-deputetin Salianji me akuzën e kallëzimit të rremë kryer në bashkëpunim.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Zenel Tyta: 30/01/2023 14:48

  O çfar tmerri o çfar drejtësie paçavure wc e pa besushme, po me çfar argumenti shtyhet ky gjyq ? Apo me argumentin se pa drejtësia ka shum pun e po vë pikat mbi i. Prandaj marin dhe paga fareonike. O çfar shteti i diskretituar që si mer me shkelma kta fundërrinat e pa drejtësis ti flaki nërug kta rugaç të ndyr të padrejtësis. Mjer populli Shqiptar.

  Përgjigju
 • minushe: 30/01/2023 13:57

  skandal shtyrja e senacave, si e justifikojne? pse keshtu do mbrohen mashtruesit... Saliani do denohet se e meriton! Njeri i ulet! ose i perdorur!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Java Italiane e Kulturës/ Zhvillohet në Liqenin e Tiranës gara ‘Vrapo për autizmin’, i bashkohet edhe ambasadori Bucci

Java Italiane e Kulturës/ Zhvillohet në Liqenin e Tiranës gara ‘Vrapo për autizmin’, i bashkohet edhe ambasadori Bucci