Dosja e drogës për vëllain e kryebashkiakut Fran Tuci, refuzohet përjashtimi nga procesi i gjyqtarit Ujkashi

Fran Tuci dhe Sami Ujkashi

Gjykata e Kukësit, sot ka refuzuar kërkesën e prokurorisë për përjashtimin e gjyqtarit, Sami Ujkashi, i cili është zgjedhur si gjyqtari paraprak për shqyrtimin e dosjen penale të grupit prej 23 personave, që kultivonin parcela me drogë në sipërfaqen territoriale të Kukësit dhe Pukës.

Një seancë më parë prokuroria kishte kërkuar përjashtimin e këtij gjyqtari nga gjykimi i 23 të pandehurve, pasi ka konflikt interesi, por kjo kërkesë e prokurorisë, është hedhur poshtë sot. Tashmë me këtë vendim, pritet që seanca e radhës të zhvillohet ditën e Premte, ku sigurisht gjyqtari Sami Ujkashi, do shqyrtojë kërkesat e pesë të pandehurve kryesorë të kësaj dosje, për lirimin e tyre nga qelia.

5 nga të pandehurit kryesorë, si Durim Vata, Kreshnik Murataj, Bernard Kërdhaku, Arben Tuci dhe një tjetër, kanë kërkuar lirimin nga qelia duke pretenduar ndryshimin e masës së sigurisë nga “arrest në burg” në një masë më të butë sigurimi, çka synon lirimin e tyre. Arben Tuci, është vëllai i kryebashkiakut të Fushë-Arrëzit, Fran Tuci.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Çudi e mesme: 21/09/2020 13:38

  Po si eshte e mundur qe ofl nuk i la shkuar akoma ketij vellait te franit , bert tucit???? Ai e ka per here te trete arrestimin per droge. Lro ne fushe-arrez jane dhe njihen si hajdute e xhepista plus te lidhur me krime e kontrabande.

  Përgjigju
  • N Tuci: 19/10/2020 22:11

   Po ti Dil me emer e mbiemer, I pafryre,,, cfar te keqe ke pas nga berti ti se fol kshu ?

 • Sondazhi i ditës:

  Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Nis procesi për zgjedhjet LDG, 'sulmon' Albana Vokshin, Duma: Grupi i punës nuk do të garojë! Kjo strukturë nuk do shërbejë për interesat e pushtetit të kryetares