Drejtori u pezullua se legalizoi pallatin me 4 kate pa leje, ja kush e merr drejtimin e Kadastrës së Lezhës

Drejtori u pezullua se legalizoi pallatin me 4 kate pa leje, ja kush e merr drejtimin e Kadastrës së Lezhës

Drejtori i pezulluar Gentian Malotaj dhe projekti i pallatit

LEZHË- Altin Gjergji është komanduar Drejtor i Agjencisë së Kadastrës në Lezhë, pas pezullimi nga detyra të drejtorit Gentjan Malotajt, i cili është në hetim për shpërdorim detyre.

Gjergji ka qenë punonjësit i këtij institucioni, ndërsa garantohet se pavarësisht pezullimit në total të 13 zyrtareve, pasi janë nën hetim nga prokuroria puna në kadastër vijon normalisht dhe nuk do të mungojnë shërbimet për qytetaret.

Gentjan Malotaj dhe përgjegjësi i Legalizimeve  Artur Shabaku u pezulluan nga detyra nga Gjykata, pasi janë vënë nën hetim për veprën penale "Shpërdorim Detyre", për legalizimin e një pallati në zonën e Kunës në Shëngjin, i cili kishte bërë 4 kate më shumë, në kundërshtim me lejen e ndërtimit.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Rikthimi i dytë i Francës në botën shqiptare 

Rikthimi i dytë i Francës në botën shqiptare