Drejtoria e Burgjeve jep leje Kostandin Xhuvanit për t'i dhënë lamtumirën e fundit babait të tij

Drejtoria e Burgjeve jep leje Kostandin Xhuvanit për t'i dhënë lamtumirën e fundit babait të tij


Drejtoria e Burgjeve i konfirmuar lejen Kostandin Xhuvanit, për varrimin e të atit. Trupi i këtij të fundit ka ardhur ditën e sotme nga Roma dhe pritet të varroset në orën 14:00. Xhuvani gjatë ceremonisë së varrimit të të atit do të jetë i shoqëruar nga efektivë të policisë. Ai do të dale nga burgu i Fushë Krujës në orën 13:00  dhe do të niset direkt për tek varrezat e Sharrës Tiranë.

Kujtojmë se Kostandin Xhuvani, i cili është burgosur  për vrasjen e katër personave në një klub nate në zonën e rrugës së Elbasanit, lejen e  ka kërkuar më 14 gusht, ndërsa Drejtoria e Burgjeve e ka konfimruar sot për t'i dhënë lamtumirën e fundit babait të tij.

Kostandin Xhuvani  djali i aktores Luiza Xhuvani dhe regjisorit të ndjerë, Gjergj Xhuvani është  i dënuar me 35 vite burg.

Gjergj Xhuvani u nda nga jeta më 14 gusht  në Romë, ku ishte i shtruar në spital pasi gjendja e tij shëndetësore së fundmi ishte përkeqësuar. Ai prej vitesh vuante nga diabeti.


Lajmi kryesor:

Lamtumirë Gjergj Xhuvani! Regjisori i njohur përcillet për në banesën e fundit! I jepet leje nga burgu edhe të birit


/a.m./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

I dënuar me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, ish-truproja e Berishës, Izet Haxhia bën rekurs të vendimit në Gjykatën e Lartë

I dënuar me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, ish-truproja e Berishës, Izet Haxhia bën rekurs të vendimit në Gjykatën e Lartë