POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Drejtuesi i korporatës mediatike CBS, Les Moonves jep dorëheqjen pas akuzave për ngacmime seksuale

Drejtuesi i korporatës mediatike CBS, Les Moonves

Ish-drejtuesin e korporatës mediatike CBS, Les Moonves akuzohet nga gjashtë gra të tjera për ngacmim seksual duke çuar në 13 numrin e akuzueseve, për ngjarje që kanë ndodhur vite më parë.

Mirëpo Les Moonves, i cili dha dorëheqjen, i ka hedhur poshtë akuzat si të pavërteta. Gjithashtu nën shënjestrën e kritikëve është vënë një deklaratë e anëtarëve të bordit të CBS-it, ku falenderohet Les Moonves për arritjet e Les Moonves dhe krijimin e një skuadre të fortë menaxhimi.

Drejtuesi i rrjetit mediatik CBS sot nuk ndodhet më në krye të detyrës, ndërsa ka shpërthyer një valë e re akuzash për ngacmime seksuale. Pasi në një artikull të sapo publikuar në revistën “New Yorker” 6 gra të tjera kanë dalë me akuza kundër Les Moonves, i cili e ka drejtuar kompaninë mediatike për dy dekada.

a.de./Shqiptarja.com
Komento