‘Drekë 100% Made in Albania’, Presidenti i Austrisë drekon tek mrizi i zanave në Fishtë të Lezhës

‘Drekë 100% Made in Albania’, Presidenti i Austrisë drekon tek mrizi i zanave në Fishtë të Lezhës

Pjatë nga Mrizi i Zanave

Presidenti i Republikës Federale të Austrisë Alexander Van der Bellen sëbashku me zonjën e tij Doris Schmidauer ishte këtë të diele në Lezhë. I shoqëruar nga delegacioni që e shoqëronte presidenti drekoi ne restorantin e njohur Mrizi i Zanave në Fishtë. Në prani dhe të klientëve të tjerë Alexander Van der Bellen shijoj gatimet tradicionale të zonës 100% made in Albania. Fotot janë shpërndarë në rrjetin social facebook nga Mrizi i Zanave Agroturizem.

"Sot kishim privilegjin të kishim mysafir Presidentin e Republikës Federale të Austrisë, zotin Alexander Van der Bellen dhe zonjën e tij Doris Schmidauer.

Një drekë 100% Made in Albania me frutat e tokës sonë.  Faleminderit" shkruan Mrizi i Zanave Argotizëm në rrjetin social facebook

Krahas shqiptareve dhe vendeve të rajonit, Agroturizmi Mrizi i Zanave në Fishtë të Lezhës është kthyer në pikë referime të liderëve të ndryshëm evropian dhe më gjerë të cilët zgjedhin këtë vend për të drekuar ushqime tradicionale shqiptare, e sigurisht dhe faturat e shërbimit janë të njëjta si të klientëve të tjerë.

1679860284_djjr.JPG

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ilo: 28/03/2023 01:10

    BRAVO MRIZIT...DHE PRENGES..

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)