Drift, alkool dhe çmenduri në rrugët e Italisë, arrestohen dy shqiptarët

Drift, alkool dhe çmenduri në rrugët e Italisë, arrestohen dy shqiptarët

Dy shqiptarë janë kthyer në një makth për banorët e Riminit në Itali. Ata pasi ishin dehur kanë nisur të godasin makinat që ishin parkuar rrugëve të këtij qyteti. Edhe pse ishin nën efektin e alkoolit dy shqiptarët drejtonin mjetin e tyre dhe kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme nëpër rrugë, derisa banorët kanë njoftuar policinë . Këta të fundit kanë bërë të mundur edhe arrestimin e dy shqiptarëve.

Në pranga ka rënë një 45-vjeçar shqiptar i cili kishte konsumuar alkool së paku 4 herë nga se është normaliteti.

Ndërsa shqiptari i dytë i arrestuar ishte një 27-vjeçar i cili solli probleme të tjera për policinë pasi nuk pranoi të dorëzohej direkt po tentoi të largohej dhe të kundërshtonte punonjësit e policisë.

I riu, njohur nga policia italiane edhe për krime të ngjashme në shtetin fqinj, u arrestua në mëngjes, pas një vendim i të lëshuar për ndalimin e tij nga ana e Gjykatës së Riminit. Tashmë dy të arrestuarit do të dalin para gjykatës në Itali dhe do të njihen me dënimin që i pret.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg