'Dritë në fundin e tunelit', Dani Alves kërkon lirinë! Avokati dorëzon videot që ndryshojnë historinë

'Dritë në fundin e tunelit', Dani Alves kërkon lirinë! Avokati dorëzon videot që ndryshojnë historinë

Dani Alves

Gjyqtarët përgjegjës për ndjekjen e çështjes në lidhje me Dani Alves do të duhet të shikojë 26 orë regjistrime për të përcaktuar nëse ish-lojtari i Juventusit do të duhet të qëndrojë ose jo në burg pas akuzave për përdhunim. Sipas raportimeve nga Mundo Deportivo , këto janë imazhe nga shtatë kamera të ndryshme që do të jenë thelbësore për hetimin.

Nga pamjet e para, kushdo që kishte akses në një nga këto video pretendon se Dani Alves e preku pjesën e poshtme të shpinës së vajzës pas pëlqimit të saj, e kuptueshme nga fakti se ajo tundi kokën, e kapi nga bluza dhe më pas shkoi vullnetarisht në banjo me të.

Që nga ai moment nuk dihet çfarë ka ndodhur, por duket qartë sesi ish-lojtari i Barcelonës largohet para gruas dhe shtrëngon dorën me një shoqe, ndërsa vajza më pas qan bashkë me një shoqe. Ndaj ka mundësi që lirimi i brazilianit nga akuzat për përdhumin të rrëzohen, me mbrojtësin që prej janarit të këtij viti qëndron pas hekurave.

Përdhunimi i dyshuar ndaj një të reje 24-vjeçare ndodhi në 30 dhjetor 2022 në një klub nate në Barcelonë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Po transportonin kundrejt pagesës 3 emigrantë nga India, vihen në pranga dy të rinjtë në Shkodër

Po transportonin kundrejt pagesës 3 emigrantë nga India, vihen në pranga dy të rinjtë në Shkodër