Droga në Itali, reagon Berisha: Në ceremoninë e nisjes ishte Forca e Krimit, drogë e freskët

Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas sasisë së drogës së kapur në Itali. Në një reagim në Facebook, Berisha shkruan ndër të tjera se, në ceremoninë e nisjes së drogës ka marrë pjesë vetë ‘Forca e Krimit’ dhe Xhafaj.

Narkoqeveria Rama, eksportues i pare i krimit ne Europe!

Autoritetet Italiane kapin nje ton droge te fresket te nisur nga Vlora!

Ne ceremonine e nisjes merrte pjese Forca e Krimit dhe vete Xhafa i droges!”-komenton Berisha.

Berisha i referohet aksionit të Policisë shqiptare, Frontex dhe Guardia di Finanzas, ku u finalizuan një operacion ditën e djeshme, ku u kapën në një skaf 1 ton drogë. Droga vinte nga Shqipëria, ndërsa në pranga ranë 3 skafistë, të cilët ishin maskuar si turistë.

 • Sondazhi i ditës:

  Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento

Komente

 • Lalka i Radanecit: 07/07/2018 18:36

  Ja dhe qenefka Berishe.Filloje te kunderrmoje Radaneci

  Përgjigju
 • Ceço me Biçak: 07/07/2018 18:24

  Qente kur i ze zgjeba, ose kur i mbulon morri, behen te bezdisur.

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 07/07/2018 18:09

  He more mortja Sali, ndaj populli te dhi..

  Përgjigju
 • besarta: 07/07/2018 14:05

  Ky eshte gomar i teri. Perher nje histori e perher nuk e beson njeri.

  Përgjigju
 • besarta: 07/07/2018 14:04

  Ky eshte gomar i teri. Perher nje histori e perher nuk e beson njeri.

  Përgjigju
 • Fakri: 07/07/2018 13:50

  Tja shpjegoj njeri ktij plakushit qe eshte mire te bej pushim ndonjeher se eshte me mire se sa te behet qesharak.

  Përgjigju
 • Klaus: 07/07/2018 13:49

  Na mbajt zoti gojen kur nuk kemi gje per te than. Thena ne Shkodranet.

  Përgjigju
 • Ari: 07/07/2018 13:48

  Ky eshte debil komplet. Droga eshte sinjalizuar nga institucionet shqiptare dhe eshte kapur nga ato italiane. Kjo do te thot te kesh bashkepunim nderkombetar. Po ti nuk i di keto gjera se ne kohen tende nuk na pergjigjej njeri

  Përgjigju
 • Taulanti: 07/07/2018 13:40

  Ehhh MORE SAHLI BIRISHI BANDA KRIMINALE E DROGES E ED RAMES TE KANE HALE NE SY SE GJITHMONE JA U CJERR MASKEN DHE DHE I DENANCON SI TRAFIKANT DROGE DJE TAHIRIN ME AROPLANET E MUCKONJAVET SOT XHAFEN SI TURISTE VELLAI I XHAFERRIT

  Përgjigju
 • Erik: 07/07/2018 11:48

  Eh mor Sali qe s'gezohesh dot as me sukseset e policise italiane e as asaj shqiptare. Ne kohen tende gjithe droga qe prodhohej ne vend transportohej pa problem ne gjithe europen, sepse policia jote nuk bashkepunonte aspak me partneret, per mos thene qe ish-truproja yt Kulicaj dhe Nul Moka e drejtonin ate.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Meta vlerëson me Dekoratën 'Nderi i Kombit', atletin e mirënjohur Gjergj Rulin