Droga 'tullumbace' Mjeku toksikolog ngre alarmin: Rrezikon gjendje koma deri në humbje jete

Droga 'tullumbace' Mjeku toksikolog ngre alarmin: Rrezikon gjendje koma deri në humbje jete

1695038498_page.jpg

Report Tv solli me figurë e dëshmi sesa thjeshtë shitet droga tullumbace nëpër lokalet e Tiranës.

Mjeku toksikolog Alert Dervishi në një intervistë për Report Tv ngre alarmin pasi kjo substancë mund të shkaktojë asfiksi deri dhe në humbje jete.

“Kur merret në sasi të mëdha mund të shkaktojë dhe dëme deri në humbje të jetës. Kjo substancë shkëput oksigjenin. Klinikisht në doza të vogla jep njëlloj euforie dhe ngjan me dehje të lehtë por në sasi të mëdha kemi çrregullime të ritmit të zemrës, koshiencës deri në humbje të vetëdijes koma. Nuk duhet konsideruar si lojë pasi mund të rrezikojë jetën e përdoruesit“


Lajmi kryesor:

Ekskluzive/ Tollumbacja me oksid azoti shitet lehtësisht në lokalet e Tiranës! Report Tv sjell pamjet! Kamarieri e shërben hapur për ta pirë: Nuk të vdes! Blihet me faturë


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Çfarë vlerësimi për Ernest Muçin, UEFA: Mbajeni mend këtë emër

Çfarë vlerësimi për Ernest Muçin, UEFA: Mbajeni mend këtë emër