'Duhet të shënonim më shumë', Inzaghi: Edhe një shtysë për ëndrrën

'Duhet të shënonim më shumë', Inzaghi: Edhe një shtysë për ëndrrën

Simone Inzaghi

Interi fitoi 0-2 me Milanin në aktin e parë gjysmëfinal të Champions League. 90 minuta larg ëndrrës për finalen e Stambollit, trajneri Simone Inzaghi ka përgëzuar të tijtë pas ndeshjes duke thënë se mund të shënonin më shumë.

"Jam i kënaqur. Kemi bërë një ndeshje të madhe, edhe pse mund të shënonim më shumë. Jemi në avantazh, por kemi një ndeshje kthimi për të luajtur në fushën tonë dhe duhet të bëjmë ende një sforco të madhe për të realizuar një ëndërr.

Ishte një lojë e mrekullueshme, kemi kaluar tashmë nëpër disa raunde, kështu që e dimë se është vetëm akti i parë. Ne do t’i kemi tifozët tanë pas vetes në ndeshjen e dytë dhe e dimë se ka ende një shtysë tjetër për ta bërë realitet këtë ëndërr", tha Inzaghi.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

SHBA paralajmëroi masa shtrënguese për Serbinë, Rama: Shqipëria e përkushtuar për sigurinë e Kosovës! Palët të veprojnë me maturi

SHBA paralajmëroi masa shtrënguese për Serbinë, Rama: Shqipëria e përkushtuar për sigurinë e Kosovës! Palët të veprojnë me maturi