Aksidenti pasditen e djeshme në Sukth, ndërron jetë një 16-vjeçar në spital

Foto ilustruese

DURRËS - Një ditë pas aksidentit në Sukth ku u përfshinë dy makina, një prej drejtuesve të mjeteve ka ndërruar jetë në spital.

Është drejtuesi i mjetit tip "Renault", 16-vjeçari me iniciale F.O. i cili nuk arriti t'i mbijetonte plagëve të marra.

Ndërkohë policia ka arrestuar drejtuesin e mjetit tjetër të përfshirë në aksident, 54-vjeçarin me iniciale Gj.B.

Aksidenti ndodhi mbrëmjen e djeshme në orën 18:00 në zonën e Sukthit ku dy makina u përplasën me njëra tjetrën.

Si pasojë, mbetën të plagosur 4 të mitur, ku 16-vjeçari ndërroi jetë ditën e sotme në spital.

"Në vijim të informacionit të mbrëmshëm për aksidentin e ndodhur rreth orës 18:00, në Sukth, ju informojmë se ka ndërruar jetë pas disa orësh në spital shtetasi F. O., 16 vjeç" - njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

LISTA/Gjirokastra, Paskuqani dhe dega 9 në Tiranë publikojnë emrat e delegatëve pro Kuvendit të Berishës