Kishte vrarë para 20 vjetësh në Itali, arrestohet në Durrës 49-vjeçari (VIDEO+EMRI)

Një 49-vjeçar, i dënuar me burgim të përjetshëm, është arrestuar mesditën e sotme për llogari të Italisë.

Mësohet se në pranga ka rënë Ermir Dervishi, i kërkuar INTERPOL. Siç njofton policia, Dervishi ka kryer një vrasje në vitin 1999, për të cilin gjykata e Alessandrias e ka dënuar me burgim të përjetshëm.

Pritet se 49-vjeçari të ekstradohet drejt shtetit fqinj, aty ku dhe do të kryejë dënimin për vrasjen e bërë para 20 viteve.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?

Komento

Komente

 • Rttt: 11/07/2019 23:24

  Shikoni politikanet ate beni. Ky djal e ka bere denimin dhe turp ju portalet qe e nxirrni

  Përgjigju
 • Kafsha: 10/07/2019 15:25

  Bravo policia! Pastroni Shqipërinë nga minjtë!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rakacolli përlotet për mjekët e rënë në betejën me COVID: Janë shokët tanë, i njihja! Brataj: Mund të ishim dhe ne te lista e tyre