Kishte vrarë para 20 vjetësh në Itali, arrestohet në Durrës 49-vjeçari (VIDEO+EMRI)

Një 49-vjeçar, i dënuar me burgim të përjetshëm, është arrestuar mesditën e sotme për llogari të Italisë.

Mësohet se në pranga ka rënë Ermir Dervishi, i kërkuar INTERPOL. Siç njofton policia, Dervishi ka kryer një vrasje në vitin 1999, për të cilin gjykata e Alessandrias e ka dënuar me burgim të përjetshëm.

Pritet se 49-vjeçari të ekstradohet drejt shtetit fqinj, aty ku dhe do të kryejë dënimin për vrasjen e bërë para 20 viteve.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Rttt: 11/07/2019 23:24

    Shikoni politikanet ate beni. Ky djal e ka bere denimin dhe turp ju portalet qe e nxirrni

    Përgjigju
  • Kafsha: 10/07/2019 15:25

    Bravo policia! Pastroni Shqipërinë nga minjtë!

    Përgjigju