Durrës/ Krim në familje, burri vret gruan, vetëdorëzohet në polici: E shtyva pas sherrit, s’e dija që vdiq

Krimi në familje ka tronditur qytetin e Durrësit, ku burri ka goditur për vdekje bashkëshorten.

Ngjarja e rënde ndodhi orët e para të mbrëmjes në shtëpinë ku ndodhej çifti në fjalë në lagjen 15 në qytetin e Durrësit.

Viktimë mësohet se ka mbetur Ardiana Shaholli, 40 vjeçe ndërsa autor dyshohet se ka qenë bashkëshorti i saj Çlirim Shaholli 42 vjeç.

Pas një debati me tone të ashpra mes tyre që ka venë në alarm edhe fqinjët, ai e ka goditur me sende të forta në kokë, 40 vjeçarja është transportuar drejt spitalit të Durrësit por nuk ka mundur të ju shpëtojë plagëve të marra.

Sipas burimeve për Report Tv çifti ishte në vështirësi ekonomike, ato kishin 6 fëmijë dhe konfliktet mes tyre kishin disa kohë që kishin nisur, ku sot pas një konflikti verbal burri e ka goditur në kokë bashkëshorten e tij duke i shkaktuar vdekjen.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen 15 Spitallë, ku pas një konflikti në familje burri ka ndërmarrë aktin makabër. 40 vjeçarja Shaholli ka ndërruar jetë në spital pas plagëve të marra nga goditjet me sende të forta.

Në momentin që burri dhe gruaja janë grindur nuk kanë qenë fëmijët në banesë.

Burri pasi e ka goditur ka shkuar vetë në polici por nuk e ka ditur që e ka qëlluar për vdekje.

Ndërkohë njëri prek komshinjve që kishte dëgjuar zhurmë kushte shkuar në banesë ku kishte gjetur gruan rëndë. Ka qenë ai që e ka dërguar në spital në gjendje të rëndë, ku më pas ka ndërruar jetë.

Pritet që trupi i viktimës të tërhiqet nga familjarët nga morgu i spitalit.

Shtetasi i mësipërm është shoqëruar në ambientet e Policisë Durrës, i cili po pyetet mbi rrethanat e ngjarjes. Sipas burimeve për Report Tv bashkëshorti i viktimës në ambientet e komisariatit e ka pranuar autorësinë e krimit, duke thënë që ishte ai që e ka goditur shoqen me sende të forta duke i marrë jetën.
Vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Brenda 12 orëve një grua dhe një vajzë ishin viktima nga burrat

Ndërkohë që sot një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditur kryeqytetin dhe gjithë opinionin publik. Një 31 vjeçar ka vrarë me 3 plumba pistolete të dashurën e tij 19 vjeçe dhe më pas ka qëlluar edhe veten.

31 vjeçari Xhaferr Mata ishte i divorcuar nga bashkëshortja në janar të këtij viti, dhe kishte një fëmijë rreth 1 vjeç.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:59
Dëshmia tronditëse e bashkëshortit: Nuk doja ta vrisja, e shtyva, mendoja se ishte plagosur

Çlirim Shaholli, bashkëshorti 42 vjeçar i akuzuar për vrasjen e gruas së tij, sipas burimeve mësohet të ketë thënë në polici që ai nuk ka dashur ta vrasë të shoqen, por pas një konflikti të momentit e ka shtyrë atë duke u përplasur, dhe që nuk e dinte se i kishte shkaktuar vdekjen.

Pas një sherri momenti e kam shtyrë dhe asaj i është përplasur koka përtokë dhe nuk e dija që ajo kishte vdekur, e dija vetëm që ishte plagosur. pasi erdha në polici e mora vesh që kishte vdekur.

Kemi 6 fëmijë, kush do të mi rrisë ata.

Çlirim Shaholli, bashkëshorti i akuzuar për vrasjen e viktimës

Ora 22:46
Familjarët e viktimës në Durrës: E mësuam ngjarjen nga telefoni, vetëm gruaja punonte

Pas vrasjes së rëndë në Durrës, ku bashkëshorti vrau gruan me sende të forta, familjarët e viktimës janë shprehur për Report Tv se nuk ishin në dijeni të konflikteve mes çiftit, që solli krimin në familje.

Ngjarjen e mësuam nga telefoni, pasi na njoftuan për çfarë kishte ndodhur. Nuk e dinim për konfliktet e tyre në familje. Ishin në gjendje të vështirë ekonomike pasi jetonin vetëm me rrogën e gruas, e cila ishte e vetmja pjestare e familjes e punësuar.

Familjarët e viktimës

//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nisma e mazhorancës për shkarkimin e presidentit, sipas jush a duhet shkarkuar Ilir Meta?

Komento

Komente

 • Fredi Shurraqi: 09/06/2018 10:04

  Fredi Zgjebaraku merr vesh nga Krimet në Familje sepse ka mbaruar shkollën për 'FILOZOF' !!! Fredi MORTJA ! Fredi ZORRAXHIU që Pertendon se i di të gjitha , dhe pastaj bën Kundër Komente , sepsë është një ARROGANT IDJOT që i PËLQEN Vetja , edhe pse Fle akoma me BEBELINA !!!!! Fredi Langaraqi që edhe pse është mbi 45 Vjeç , përsëri NUK u Poq , por ngeli kokëloqe !!!

  Përgjigju
  • Fredi: 09/06/2018 11:54

   Hahahaha perse nuk i publikoni komentet mia? Fa-iku ka nevoje per ndihmen e te gjitheve. Harroje prozac-un Fa-ik, duhet fillosh urgjent haloperidolin, 10 mg tre here ne dite hahahaha E shikoni kete individ qe ka deformim te formes se mendimit? Deilaron qe eshte mik me Kim Jongun hahahaha psikoze maniako obsesive. Duhet mjekuar urgjent perpara se te behet lajm ne kronikat tuaja sepse i ka bere keq vetes. Fa-ik, te fala ngq shtepia dhe mis harro porosine time per Kim Jongun hahahaha

 • Fredi me BEBELINA: 09/06/2018 09:39

  Fredi Lapuraku mund ti Eleminojë këto Krimet në Familjet Shqiptare!??? Fredi Filozofi ! Fredi Lapanjozi ! Sa për Takimin midis TRUMP dhe KIM JONG UN nga Burime të Sakta brenda këtij takimi FLITET se Ndërmjetësuesja do jetë MAMI i Fredit , kurse Këshilltar i TRUMPIT do jetë ÇUPA e Fredit , ndërsa KËSHILLTARJA e Fredit do jetë MOTRA e Fredit bashkë me GRUAN e Fredit !!! Çupa e Fredit do jetë Këshilltarja e TRUMP , sepse TRUMP i ka qejf të reja KËSHILLTARET !! Unë NUK doja të meresha me ty Fredi ZHABULANI , dhe gjithmonë të kisha injoruar por ti PLEHRË e mbushe kupën dje , dhe meritoje një Përgjigje të mirë ! Robtë dhe PRAGUN e Derës O Fredi URITHI .

  Përgjigju
  • Fredi: 09/06/2018 19:29

   Fa-ik je rende. Klizma te ka bere dem. Faji eshte i mjekeve qe nuk kane trajtuar si duhet rastin tend specifik. Kur truri eshte i lidhur me zorren e trashe rekomamfohet elektro shock. Te fala Kim Jongut hahahahs

 • Mami i Fredit merr Prozac: 08/06/2018 23:12

  Kéto punèt e Krimeve nè Familje në Shqipëri , do i Zgjidhi njè Farë Fredi bashkè me Mamin e tij , sepse hiqet si Karagjoz dhe Fodull , dhe ështê i Zoti ky Fredi Leshit dhe i Preshit! Fredi Gaxhgauni Pa Shtyllê Kurrizore ! Fredi ZVARRANIKU qè ecën me BARK , sepse Nuk ka as KËMBË dhe as Duar !

  Përgjigju
 • Naimi: 08/06/2018 22:58

  O Taip ne po na zjen koka te heqim Fatmir Xhafen si njeri te lidhur me kriminelet dhe te hyjme me kushte poshteruese ne BE ti na thua gjynah per njerezit qe po vriten.

  Përgjigju
 • Faik: 08/06/2018 22:53

  Merni atë Fredi SKUTHIN , sepse ai do ti zgjidhi këto çështjet e Krimeve në Familje ! hahahahahahahahaha! Fredi GAGASHI që bën si i ZGJUAR !?!! Fredi ZHAPIKU Ferrave që Komenton të tjerët dhe i duket vetja DEMAGOG !!!! Fredi i MAMIT !?!!! Ptu ptu ptu ptu rracë e poshtër me emrin Fredi !!! Fredi duhet të jetë BERBER ????!!!

  Përgjigju
 • Naimi: 08/06/2018 22:53

  Neve po na zjen koka te heqim Fstmir Xhafen dhe te hyjme ne BE

  Përgjigju
 • Tahipi: 08/06/2018 21:48

  Çpo na degjojne veshet e shohin syte , gjynaf te katandisemi ne ket menyre , njerez barbar te pashpirte ! Edhe nuk e çan koken njeri nga kto Kur....... qe gjasme na qeverisin , ka 11 muaj qe diskutojn xhafa , babale , tahiri , vetingu , droga edhe asigje per varferin e popullit , papunsin , casinot dhe pikat sportive qe I ke gjithanej , krimin dhe grabitjet qe shtohen dita dites : sa kemi shpres ndodh diçka dhe shkojm shum vite mrapa , nganjher me mbushet mendja se jemi vend I harruar nga Zoti ( qoft larg ) . Jemi shum pak te shohim dita dites ngjarje horror . Zoti na past ndore .

  Përgjigju
 • Kafsha: 08/06/2018 21:34

  Ça jan kta mu*ër kshu me jau, nga na mbin kta mu*ër që vrasin çdo ditë?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Raporti paraprak për shkarkimin e Metës: Cenoi rëndë marrëdhëniet e Shqipërisë me SHBA, nxiti dhunë dhe vetëgjyqësi, shkeli betimin si President