Dy futbollistët e Kombëtares në formacionin e javës në Kroaci

Dy futbollistët e Kombëtares në formacionin e javës në Kroaci

Enis Çokaj dhe Arbër Hoxha

Enis Çokaj i Osijek dhe Arbër Hoxha i Dinamo Zagrebit janë pjesë e formacionit më të mirë në Kroaci sa i takon raundit të 33-të. Dyshja kuqezi ka bërë mirë duke merituar vlerësime të larta dhe për rrjedhojë një vend në 11-shen e "Sofascore".

Osijek fitoi 3-1 kundër Lokomotivës së Zagrebit dhe një prej golave "u gatua" nga mesfushori Çokaj. Në minutën e 76-të djaloshi kuqezi pasoi për Mierez që vulosi sfidën me golin e dytë për vendasit.

Nga ana tjetër, Arbër Hoxha i dha tri pikë Dinamo Zagreb në fitoren 1-2 kundër Rijekas në udhëtim. Duhej minuta e 89-të që e majta e anësorit të sulmit të ndalej në rrjetë, për t'i siguruar Dinamos së Zagrebit tri pikë të çmuara që e mbajnë në krye të renditjes me 75 të tilla, katër pikë se Rijeka ndjekëse.

Formacioni i javës së 33-të

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Rusia akuzohet se përdor urinë si armë lufte në Ukrainë! Bllokoi shpërndarjen e ndihmave humanitare

Rusia akuzohet se përdor urinë si armë lufte në Ukrainë! Bllokoi shpërndarjen e ndihmave humanitare