Dy gola dhe karton i kuq, Sociedad trondit Real Madridin (GOLAT)

Dy gola dhe karton i kuq, Sociedad trondit Real Madridin (GOLAT)

Festa e Real Sociedad


Në stadiumin "San Sebastian", Real Sociedadi vendas fitoi 2-0 me Real Madridin për javën e 33-të në La Liga. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll pa gola, teksa ishte Kubo që në të 47 minutë dërgoi shifrat në 1-0. Kur pritej reagimi i "Galaktikëve", ishte Carvajal që në të 61 minutë la të tijtë me një lojtar më pak. Barrenetxea në minutën e 85-të shënoi edhe golin e dytë, duke siguruar tri pikë për të tijtë. Tanimë Real Sociedad me 61 pikë shkon në vendin e katërt, teksa madrilenët me 68 pikë janë të dytët, 14 pikë pas Barcelonës kryesuese.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Barcelona i falet Albës, Real Madrid humbet dhe i dorëzon titullin katalanasve! Elche rrëzohet nga kategoria


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich