Dy liderat koreanë takohen për herë të dytë

Dy liderat koreanë takohen për herë të dytë

Dy liderat koreano-verior

Dy liderat koreanë janë takuar për herë të dytë brenda një periudhe të shkurtër kohë pas asaj që u quajt “takim historik” mes dy Koreve.

Takimi mes Kim Jong-un dhe  Moon Jae-in erdhi pas deklaratës që dha të martën presidenti I SHBA, Donald Trump lidhur me takimin e shumëpritur mes tij dhe koreano-veriorit Kim, duke e shtyrë takimin e vendosur nga Samiti me 12 qershor.

Trump në një letër të dërguar Koresë së Veriut me tone të buta tha se nuk ishte moment i duhur për një takim mes tyre.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Meqë revolucioni nuk ndezi në shtator, urojmë të ndezi në tetor

Meqë revolucioni nuk ndezi në shtator, urojmë të ndezi në tetor