Dy shoqe ritakohen pas 58 vitesh, pozojnë në të njëjtin vend si në kohët e vjetra

Dy shoqe ritakohen pas 58 vitesh, pozojnë në të njëjtin vend si në kohët e vjetra

Dy shoqe të ngushta janë ritakuar pas 58 vitesh . Ato kanë shtrënguar duart pranë Murit të Berlinit nga ku shkrepën një foto ashtu si në kohët e vjetra.

Rosemarie Badaczeëski dhe Kriemhild Meyer u fotograuan në të njëjtin vend në 13 gusht 1961 vetëm pak ditë para se të niste ndërtimit i  Murit të Berlinit.

“Unë vrapova drejt e te muri, pa parë majtas a djathtas”, kujton Badaczeëski teksa pozonte me shoqen e saj të vjetër në të njëjtin vend ku ishte bërë fotografia, aty ku sot nuk është më muri.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet