Dy turistë kanadezë kërkojnë ndihmën e policisë në Skrapar, makina u mbeti në një përrua dhe kishin humbur rrugën

Makina e turistëve e mbetur në baltë

Policia e Skraparit ka marrë një telefonatë dy turistë kanadezë rreth ores 13:30, të cilën ndihmën e uniformave blu, pasi për shkak të terrenit të vështirë mjeti i tyre kishte ngelur në baltë në një përrua dhe ata nuk dinin vendin ku kishin ngelur.  

Sipas njoftimit të policisë, menjëherë pasi është marrë njoftimi janë nisur  kërkimet për turistët dhe pas disa orësh bënë të mundur gjetjen e tyre.

Punonjësit e Policisë iu kanë dhënë ndihmë turistëve, duke u nxjerrë mjetin nga vendi ku kishin ngelur dhe më pas i kanë shoqëruar deri në rrugën kryesore.

Turistët janë në gjendje të mirë shëndetësore, dhe kanë falënderuar Policinë për ndihmën e dhënë.

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kuçovë, grevistët në Lumas: Po na hoqën ujin, ngordhim për bukë! Policia na dhunoi, të shkarkohet Ardi Veliu