Dybala show, Juventus mposht
Sassuolo,3 gola nga argjentinasi

Dybala show, Juventus mposht<br />Sassuolo,3 gola nga argjentinasi
Pas humbjes në Champions League ndaj Barcelonës ,Juventusi në kampionat nuk mund të gabojë dhe e rinis me këmbën e duhur.

Në Mapei Stadium bardhezinjtë e Allegrit mposhtin 3-1 vendasit e Sassuolo falë një super Paulo Dybala dhe koleksionojnë fitoren e katërt në po kaq ndeshje me 12 pikë.

Në ndeshjen e 100-të me fanellën bardhezi argjentinasi Dybala mahnit duke realizuar tregolëshin e dytë sezonal.

Tre golat e shënuar nga argjentinasi në minutat 16-të,49-të dhe 63 janë njëri më i bukur se tjetri. Golin e vetëm për vendasit e shënoi Politano.
“Më quani Trybala por mos më krahasoni me një mit si Messi” ka thënë numri 10-të pas ndeshjes.

Milani rikthehet tek fitorja duke mposhtur Udinesen 2-1 ndërkaq Napoli ka fituar me poker ndaj Beneventos 6-0.Napoli, Juve dhe Inter kryesojnë Serinë A me nga 12 pikë.

Përfundon pa gola Derbi i Londrës mes Chelseat e Arsenalit
Derbi i Londrës mes Chelseat dhe Arsenalit ndeshja më e rëndësishme e javë së 5-të të Premier League përfundon pa gola.

Një ndeshje shumë e luftuar dhe me intensitet dhe me pak futboll efektiv u jep nga një pikë skuadrave të Contes dhe Ëenger.

Në pjesën e parë ishin rastet më të pastra me Pedro dhe Ramsey ndërsa në fund të takimit David Luiz ndëshkohet me karton të kuq.

Me këtë barazim blutë e Londrës ngjiten në kuotën e 10 pikëve ,3 më pak se City kryesues.

derby

J.Sh Shqiptarja.com

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Champions League/ Juventus monumental, me dhjetë lojtarë përmbys 2-3 Leipzig! Lille mposht Real Madridin, Aston Villa fiton me Bayern! Shënon Gjimshiti, tri pikë Liverpool