E frikshme në Delvinë/ Furgoni me 4 pasagjerë rrezikoi të binte në lumë, i ngecin gomat mbi urë


Një automjet ka rrezikuar të bjerë në një prej urave në Lumin Kalasë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme, ku si pasojë e shirave të shumta në një prej urave që lidhin fshatrat Kalasë dhe Tatzat me qytetet e Sarandës dhe Delvinës ka pësuar dëmtime. Automjeti në të cilin udhëtonin 4 pasagjerë fatmirësisht ka ngecuar në pjesën e betonit të urës dhe pasagjerët kanë dalë shëndoshë e mirë nga aty.
 


Lajmi kryesor:

Shiu pushton Shqipërinë, uji vërshon mbi rrugë, shembet ura në Delvinë, pezullohet lundrimi në Vlorë (VD-Situata)


  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Në pranga për mashtrim online, një prej të arrestuarve më parë kishte vjedhur një kishë në Voskopojë