Shikoni çfarë po ndodh me profilin e Jurgen Kurtit në Instagram (FOTO)

Jurgen Kurti , i njohur ndryshe si menaxheri i VIP-ave por dhe një element problematik për policinë, mbeti i vrarë mbrëmjen e së hënës në hyrje të banesës së tij. Ngjarja e ndodhur në zonën e Sheshit Wilson tronditi Tiranën.

Jurgen Kurti kishte nëj numër të konsiderueshëm ndjekësish në rrjetet sociale dhe atje ekspozonte jetën e shtrenjtë që bënte. Në profilin e tij ka ndodhur një fenomen i çuditshëm.

Pak pas momentit të ngjarjes Kurti në Instagram-in e tij kishte vetëm 6,466 ‘followers'. Ndjekësit e tij u rritën në mënyrë të frikshme. Nëse e shihni tani në Insta-n e tij janë rritur rreth 1 mijë ndjekës dhe tani ka 7,410 ndjekës. Ky fenomen është i pashpjegueshëm për aq kohe sa llogaria e tij do të mbetet joaktive.

Ajo që vihet re veç numrit të shtuar të ndjekësve është dhe reagimet e shumta të ndjekësve që vërshojnë në fyerje dhe sharje. Në mesin e tyre ka dhe persona që shprehin ngushëllime për vdekjen e tij.

Ai u qëllua për vdekje disa herë me pistoletë nga dy persona, të maskuar. Më parë Kurti u akuzua për vrasjen e të atit si dhe vrasjne e një tregëtari në Durrës, në të dyja rastet fajësia shkoi për persona të tjerë.

1/5
A.P./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Amianti i groposur në Vlorë/ A besoni se Shqipëria është kthyer në 'varr' për mbetjet toksike që vijnë nga jashtë?

Komento

Komente

 • Ylli: 21/03/2019 11:34

  Sa gjynah o zot si mund te jene njerezit kaq negative me nje njeri qe vritet 26 vjec ne kulmin e rinise, nuk ju vjen aspak gjynah per nenen e tij e cila la mbetur e vetme? Apo per te dashuren e tij qe kane qe 15 vjec te lidhur? Te gjithe bejme gabime por kur babai eshte duke vrare nene tende dhe ti e "vret" babain nuk quhet vrasje por shpetim i nenes tende. Turp i madh per shoqerine shqiptare seriozisht.

  Përgjigju
  • Itali: 21/03/2019 13:03

   Po ai babai ne Durres qe ky zotria vrau

 • Ela: 21/03/2019 08:37

  mbi te gjitha ishte njeri dhe shume i ri per vdekjen,mos e gjykoni me te keq, zoti e mbajte prane dhe ngushellime familjes.etja per para dhe per nje jete te bukur e beri ambicioz,sepse nuk e njojti zotin,po te kish besuar ke zoti sdo te merte kete drejtim.Zoti e falte.

  Përgjigju
 • Fier: 21/03/2019 04:15

  Gjithmon uqirt nuk mbijetoin shum por haen gjithmon pas shpine se drejt per drejt nk mundet kush me vjen keq u preft n paqe

  Përgjigju
 • Haha: 20/03/2019 19:30

  Hahaha

  Përgjigju
 • Populli: 20/03/2019 10:50

  Kjo puna e këtij pasanikut ka vetëm një emër : Hapje bythësh, dhe dihet fundi, kur hapesh shumë një ditë do shqyehesh se sa do mbajë dhe ajo e shkretë... Problemi i një pjesë të shoqërise Shqiptare është se nuk njohin limitet...

  Përgjigju
 • Hasani: 20/03/2019 09:51

  Rro te shaj vdis te qaj

  Përgjigju
 • Booo: 20/03/2019 09:17

  Ca ka këtu për të frikshme? Thjesht vdis pa të të dua..

  Përgjigju