E kërkonin si të humbur në Lezhë 
 e gjejnë ... të martuar në Tiranë

E kërkonin si të humbur në Lezhë <br /> e gjejnë ... të martuar në Tiranë
Një 20-vjeçare që ishte shpallur në kërkim nga policia e Lezhës pas denoncimit të prindërve të saj, është gjetur disa ditë më pas në Tiranë. Por sipas policisë së kryeqytetit ajo ishte martuar, sipas të gjitha procedurave ligjore. 

Sipas policisë së Tiranës është kapur shtetasja D.P., 20 vjeçe, pasi ishte shpallur në kërkim nga policia e Lezhës për “largim nga banesa”.

Pas shoqërimit në policinë e kryeqytetit, 20-vjeçarja ka dhënë shpjegimet përkatëse. Ajo ka deklaruar se. me dëshirën e saj ishte larguar nga shtëpia e saj në qytetin e Lezhës për të ardhur në Tiranë, ku është martuar me shtetasin E.D., banues në kryeqytet.

 
Për të vërtetuar dëshminë e 20-vjeçares se ajo tashmë ishte e martuar, agjentët e policisë kanë kryer verifikimet e duhura në gjendjen civile përkatëse, ku rezultoi se D.P. dhe E.D. kishin kryer kryer të gjitha veprimet zyrtare për martesën e tyre.


Redaksia online
(f.m/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin