'E kisha neglizhuar prej kohësh', Veliaj falenderon mjekët që e operuan: Ky vend ka profesionistë plot dinjitet për t'i pasur zili e gjithë bota

'E kisha neglizhuar prej kohësh', Veliaj falenderon mjekët që e operuan: Ky vend ka profesionistë plot dinjitet për t'i pasur zili e gjithë bota

Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka falenderuar mjekët e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” të cilët realizuan ndërhyrjen kirurgjikale për heqjen e qeses së tëmthit. Përmes një postimi në rrjete sociale, kryebashkiaku Veliaj thekson se kujdesin e tyre këtë fundjavë, e përjetoi plot mirënjohje dhe admirim.

“Si shumë prej nesh, që i japin mend botës dhe neglizhojnë veten, kisha neglizhuar prej kohësh një problem me gurët në tëmth, deri kur situata po bëhej akute dhe u desh ndërhyrja kirurgjikale në QSUT, këtë fundjavë Pashke. Por, teksa humba 2 gurë bashkë me tëmthin, fitova dy shokë për jetë, kirurgun e super talentuar Endri Shehu dhe reanimatorin ekselent, Ernest Caka, djem të rinj e të papërtuar, rritur me halle, e që ia kanë dalë vetë në çdo hap të karrierës. Unë isha vetëm një nga 8 operacionet që ata kryen atë ditë, duke ruajur njerëzillëkun e mirësinë tek secili prej nesh, nga ora 8 e mëngjesit deri në mesnatë!   Por, nuk ka dishepuj të mirë pa mentorë të zotë si Prof. Arben Gjata dhe Prof. Krenar Lilaj, që kanë rritur një fidanishte mjekësh të rinj e të talentuar, me durim e mendje të hapur. Kujdesin e tyre ndaj meje dhe pacientëve të tjerë, këtë fundjavë, e përjetova plot mirënjohje dhe admirim.   Dhe qershia mbi tortë: një skuadër post operatore infermierësh, e drejtuar nga e papërtuara Aida Hajro, me djem e vajza të marrë me rezultate të shkëlqyera nga portali, më mbushi me shpresë sesi një reformë aq e debatuar ia ka dalë të prodhojë një dream-team, që ia kalon privatit, si në cilësinë e shërbimit edhe në kushtet e spitalit.   Shumë kurajo Ministres Albana Koçiu dhe Dr. Alma Canit, që po vazhdojnë me guxim dhe fokus punën e mbarë të nisur nga Ogerta Manastirliu dhe Albana Fico, për ta kthyer QSUT në histori mbresëlënëse transformimi”, thotë Veliaj.

Kreu i Bashkisë nënvizon se ky vend ka kaq talent, mirësi, dashuri e mençuri, sa shpesh i çmojmë vetëm në fatkeqësi si tërmeti, pandemia apo sfidat personale.

“Ka policë, ushtarakë, zjarrfikës, mësues, mjekë e infermierë plot dinjitet e profesionalizëm, për t'i pasur zili e gjithë bota. Ndaj, lipset nga secili prej nesh ta inkurajojmë të mirën, të bukurën e talentin, çdo ditë!  Ky ishte përjetimi i kësaj Pashke nga unë, Ajola dhe Kajan, me lutjet për më shumë dashuri, shëndet e mbarësi për gjithë familjet tuaja e vendin tonë të bekuar! Përulësisht mirënjohje për gjithë mesazhet tuaja dhe bekime pafund”, shkruan Veliaj.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Bajram Bala: 02/04/2024 09:04

  Te shkuara zoti Erion Pune te mbare mjekeve shqiptar Te perparojne mjeket e talentur ne detyren humanitare qe kane Sic komentoi nje person me lart, jam dakord per sherbim pa dallime

  Përgjigju
 • Madrit: 02/04/2024 02:32

  Kushedi sa lek ka pagujt i shkreti. I ka marre borxh

  Përgjigju
 • Era: 01/04/2024 16:15

  Mjeket jane vertet te mire,po nuk jane per qytetaret e thjeshte qe oerbejn shumicen,jane vec per ju "vipat"

  Përgjigju
 • D5 Bashkia: 01/04/2024 15:14

  Duken nga barku qe jane te mire.

  Përgjigju
 • Populli: 01/04/2024 07:15

  Kur behet fjale per ..... e dime te gjithe por kur eshte fjala per njerzit e thjesht prap e dime te gjithe

  Përgjigju
  • danja: 01/04/2024 11:26

   kam kaluar vete te njejtin operacion me keta dy doktore. jane thjesht heronj dhe njerez te mrekullueshem. cdo fjale e lali erit eshte e sakte. dr. endri dhe nesti e meritojne jo keto fjale por dhe shume mirenjohje te tjera

 • Sondazhi i ditës:

  Sa i përhapur është korrupsioni në Shqipëri?



×

Lajmi i fundit

 Makina përfshihet nga flakët, shoferi shpëtohet nga kalimtarët

 Makina përfshihet nga flakët, shoferi shpëtohet nga kalimtarët