'E mora në telefon dhe e ktheva në ekip', Lionel Scaloni zgjedh më të mirin mes Messit dhe Maradonës

'E mora në telefon dhe e ktheva në ekip', Lionel Scaloni zgjedh më të mirin mes Messit dhe Maradonës

Messi dhe Scaloni

Trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni ka folur për triumfin e ekipit të tij në Kupën e Botës pas 36 vitesh. Veç fitores historike në finalen me Francën, Scaloni ka treguar edhe mënyrën sesi e ktheu Messin në ekip. Për mendimin e trajnerit, Messi është më i mirë se Maradona.

“Pasi mora drejtimin e Argjentinës vendosa që bashkë me stafin tim të bënim një video-telefonatë me Messin dhe i kërkuam që ai të kthehet. Ai vendosi të na bashkohej dhe ndërtuam një grup të jashtëzakonshëm. Kupa e Botës ishte si një film dhe një udhëtimi spektakolar", tha fillimisht trajneri.

Më pas Scaloni foli edhe për triumfin në Kupën e Botës dhe finalen emocionuese mes Argjentinës dhe Francës.

"Çelësi ynë ishte që ta shijonim pasi e dinim se ishte një rrugë e vështirë mund ta fitonte çdokush. Deri në minutën e 80 ishte një ndeshje spektakolare për ne, por më pas gjërat ndryshuan. I kam imazhet e vazhdimit ende në kokë. Ishte për të ardhur keq që nuk e mbyllëm për 90 minuta sepse do ishte e padrejtë që Franca ta merrte në kohën shtesë nëse do të shënonte në fund", tha Scaloni.

Më pas trajneri i Argjentinës foli edhe për pyetjen që bëjnë të gjithë, më të mirin mes Messit dhe Maradonës.

"Për mua Messi është më i miri. Maradona ka qenë i mrekullueshëm, por Leo ka diçka të veçamtë", tha Scaloni.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

Përçahen demokratët e Berishës në Sarandë, kryesia kundër Rithemelimit për renditjen e këshilltarëve bashkiakë

Përçahen demokratët e Berishës në Sarandë, kryesia kundër Rithemelimit për renditjen e këshilltarëve bashkiakë