E nominuar për tri çmime, Bebe Rexha pritet të performojë në ‘Billboard Music Awards 2023’

E nominuar për tri çmime, Bebe Rexha pritet të performojë në ‘Billboard Music Awards 2023’

Bebe Rexha

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, do të jetë pjesë e mbrëmjes së madhe të ndarjes së çmimeve, Billboard Music Awards 2023.

Artistja e cila po korr suksese të një pas njëshme është nominuar në “Billboard Music Aëards 2023” në tre kategori, “Bashkëpunimi më i mirë”, “Top Billboard Global Song” dhe “Kënga më e mirë ritmike/elektronike” për hitin “I’m Good (Blue)” me David Guettan.

Krahas shpresës për të fituar njërin nga këto çmime, 34-vjeçarja do të jetë në ngjarjen e madhe edhe për të performuar.

Lajmin e ka bërë vetë faqja zyrtare e “Billboard Music Awards” përmes një postimi në Instagram.

Billboard Music Aëards 2023 do të mbahet të dielën e 19 nëntorit në ‘Arena Paradise’ në Nevada të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Bebe Rexha këtë vit ka qenë e nominuar edhe për çmimet e rëndësishme: “Grammy” dhe MTV Video Music Awards.

 

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ja vendi ku 19-vjeçarja varrosi babanë pasi e vrau në Shënvlash të Durrësit

Ja vendi ku 19-vjeçarja varrosi babanë pasi e vrau në Shënvlash të Durrësit