E përcaktoi si destinacionin e ardhshëm, Messi jep shenjat e lamtumirës! Blen shtëpi 8 mln euro në Miami (VIDEO)

Qershori sipas të gjitha gjasave do të jetë moment kur Lionel Messi dhe Barcelona të ndahen pas 19 vitesh, për shkak se argjentinasi nuk e sheh më të arsyeshme për të qëndruar në Camp Nou. Pak ditë më parë ai deklaroi se i pëlqen që pjesën tjetër të karrierës ta zhvillojë në Amerikë, atje ku së fundmi raportohet se ka blerë edhe një apartament.

Mediat spanjollë kanë shkruar sot se Messi ka blerë një shtëpi prej 8 milionë eurosh në Miami, në një resort luksos. Ky detaj flet më shumë se çdo fjalë tjetër, në një kohë kur gjatë verës Messi kërkoi publikisht të largohej, por drejtuesit e Barcelonës e kërcënuan me gjyq. Për ta shmangur fituesi i 6 herë ‘Topit të Artë’ pranoi të qëndronte edhe një sezon, pasi verën e 2021 atij i skadon kontrata.

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura