E përfshirë në laboratorin e kokainës në Fier, kush është Enxhi Ferhati, vajza e të fortit të rrugës së Kavajës

E përfshirë në laboratorin e kokainës në Fier, kush është Enxhi Ferhati, vajza e të fortit të rrugës së Kavajës

1669454313_1669381451finalprojekt.00274623.Still004.jpg

Enxhi Ferhati, e cila u vu në pranga si e përfshirë në laboratorin e kokainës në Frakull të Fierit është vajza e Genc Ferhatit, i njohur si i forti i rrugës së Kavajës. Enxhi Ferhati është e fejuara e Denilson Çervanakut, djali i kreut të Komunës së Frakullit, Viktor Çervanaku.

Ndërsa Genc Ferhati ka qenë ndër emrat e njohur të botës së krimit në vitet 1997-2000. Ishte koha kur rivaliteti i bandave të djemve të rrugës së Kavajës dhe asaj të Durrësit, për të kontrolluar territorin e shpërndarjes së heroinës dhe kokainës ishte në kulm.

Që nga vrasja e Ginës dhe Shehut, jeta e tij u lidh me qelitë e burgjeve 302 dhe 313. Edhe gjatë kësaj kohe, sipas gardianëve të burgut, qëndrimi i Ferhatit në qeli i akuzuar për një nga atentatet më të rënda dhe më spektakolare, qe e lidhur me praktikimin e fesë islame në burg. Madje ai përshkruhej si një njeri që njihte mjaft mirë islamin si besim.


Lajmi kryesor:

Laboratori i drogës në Fier, GJKKO rikonfimon masat 'arrest me burg' për 10 të arrestuarit! Porositësi i kokainës: S'kam pasur dijeni! Si u pikas ngarkesa (VIDEO)


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)