E rëndë, dhunoi babanë dhe i shkatërroi pronën për t’i marrë më shumë para, arrestohet i riu në Koplik

Foto ilustruese

SHKODËR- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malësinë e Madhe, ku 26-vjeçari Arben Kurtulaj ka ushtruar dhunë ndaj babai të tij për t’i dhënë më shumë para.

Përveç dhunës psikologjike të ushtruar ndaj të atit, Kujtim Kurtulaj, Arbeni i ka shkaktuar edhe dëmtime pronës së tij.

Ndaj Arben Kurtulajt, rëndon akuza e "Dhuna në familje", "Shkatërrim i pronës" dhe "Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë", ndërsa materiale i kanë kaluar Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Moti i keq, det i çmendur në Durrës! Anijet e vogla tërhiqen të gjitha në mol