E rëndë! Gjenden pa shenja jete 2 fëmijë mes flakëve në banesën e tyre në Greqi, në ‘luftë’ me vdekjen vëllai 2-vjeçar

E rëndë! Gjenden pa shenja jete 2 fëmijë mes flakëve në banesën e tyre në Greqi, në ‘luftë’ me vdekjen vëllai 2-vjeçar

Foto ilustruese

GREQI- Nja ngjarje e rëndë ka tronditur mëngjesin e sotëm Kamatero në Greqi, pasi dy fëmijë 12 dhe 13 vjeç janë gjetur pa shenja jete në banesë, pasi atë e kaploi zjarri.

Sipas informacioneve paraprake ishin zjarrfikësit që zbuluan trupat e të vegjëlve, ndërsa gjetën me lëndime të rënda në trup vëllain e tyre 2-vjeçar i cili aktualisht ndodhet në spital, duke “luftuar” me vdekjen.

Ende rrethanat e ngjarjes nuk janë të qarta, ndërsa sipas mediave greke fëmijët janë anëtarët e një familje rome.

Përpjekjet për shuarjen e zjarrit po vazhdojnë nga 15 zjarrfikës që operojnë me katër automjete.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Një muaj pas tragjedisë në Itali ku shqiptari vrau të bijën dhe italianin, vëllai i viktimës: Nuk e meritonte atë vdekje

Një muaj pas tragjedisë në Itali ku shqiptari vrau të bijën dhe italianin, vëllai i viktimës: Nuk e meritonte atë vdekje