E rëndë në Gjermani/ I riu shqiptar vritet jashtë një lokali pas përleshjes me një kurd

E rëndë në Gjermani/ I riu shqiptar vritet jashtë një lokali pas përleshjes me një kurd

Një 21 vjeçar shqiptar humbi jetën pas një sherri me një 30 vjeçar kurd. Ngjarja u shënua rreth orës 19:34 minuta të 30 dhjetorit 2023 jashtë një klubi pranë Schuhmacherort në Heide.

Mediat gjermane duke iu referuar hetimeve paraprake bëjnë të ditur se gjatë përleshjes është përdorur një çekiç dhe një thikë.

21 vjeçari ka gjetur vdekjen në rrugë. I plagosur ka mbetur dhe 30 vjeçari kurd I cili është arrestuar nga policia.

Foto: Nga vendi ku ndodhi vrasja

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë