VIDEO/ Përgjaket e marta e Shna Ndout në Laç, rrëzohet besimtarja 74-vjeçare duke ndezur qirinj dhe humb jetën

 

Nisja e pelegrinazhit në kishën e Shna Ndout u përgjak këtë të marte, teksa një besimtare u rrëzua dhe humbi jeten gjatë ritualit fetar. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth ores 11:00, pranë shpellës së “Shën Vlashit”.

Gruaja rreth 74-vjeçe ende e paidentifikuar ka qenë duke ndezur  qirinj dhe është rrëzuar, duke marrë fraktura në disa pjesë të trupit. Ajo u mor me urgjencë nga ambulanca e Laçit, por humbi jetën gjatë transportit drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Në lidhje me rastin policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Kisha e Shna Ndout vizitohet nga mijëra pelegrinj përgjatë 13 të martave deri me 13 qershor, ndërsa për mbarëvajtjen e pelegrinazhit janë angazhuar dhjetëra forca policie të Lezhës dhe Kurbinit.


Lajmi kryesor:

Nis pelegrinazhi 13-javor në kishën e Shna Ndout, qindra besimtarë i drejtohen vendit të shenjtë: Lutemi për shëndet dhe harmoni në familje


  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

‘Zgjedhorja’, Bardhi: Të gjithë jemi produkt i listave të mbyllura, bie ‘teoria e lëpirjes’! Vota e diasporës arritje

‘Zgjedhorja’, Bardhi: Të gjithë jemi produkt i listave të mbyllura, bie ‘teoria e lëpirjes’! Vota e diasporës arritje