E shembur prej tre muajsh, në mars nis rikonstruksioni i rrugës Vajzë-Sevaster në Selenicë

Prej 24 Janarit rruga Vajzë-Sevaster që lidh 10 fshatra të njësisë së Sevasterit në Bashkinë e Selenicës është shembur në një gjatësi prej 100 metrash. Ajo kalohet vetëm në një sens dhe paraqet rrezik për drejtuesit e mjeteve.

Prefekti i Vlorës Flamur Mamaj në një intervistë për Report TV tha se më 10 mars mbyllet prokurorimi dhe më pas nis investimi.

“Aksi është i shembur por masat janë marrë, projekti është bërë dhe është në fazën përfundimtare të prokurimit. Më 10 mars bëhet shpallja e fituesit dhe nis dhe rehabiliti i këtij aksi. Sipas agjencisë së prokurorit tenderi është 22 milionë lekë të reja”, tha Flamur Mamaj Prefekt i Vlorës.

Me një fond prej 22 milionë lekësh të Autoritetit Rrugor Shqiptar do të kryhet rikonstruksioni në segmentin e rrugës Vajzë-Sevaster që ka pësuar shembje të trasesë.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Goli dhe rekordi i Bajramit s'mjaftojnë, Italia përmbys 2-1 Shqipërinë! Dortmundi vishet kuqezi

Euro 2024/ Goli dhe rekordi i Bajramit s'mjaftojnë, Italia përmbys 2-1 Shqipërinë! Dortmundi vishet kuqezi